Spirala zadłużeń - jak jej uniknąć

Kredyt na wakacje, na samochód, do tego mały remont i meble na raty. Tak żyje wiele osób, spełniając swoje potrzeby i marzenia na kredyt. Wszystko jest w porządku, jeżeli rodzina osiąga znaczne dochody. Chociaż z drugiej strony da się zauważyć, że ze wzrostem dochodów rosną i wydatki, marzenia stają się kosztowniejsze, wakacje droższe itp. Jedno jest pewne.

Bezpieczne korzystanie z usług instytucji pozabankowych

Branie chwilówek nie musi się wiązać z ryzykiem. Pożyczka wzięta w parabanku może być równie bezpieczna, jak ta zaciągnięta w banku. Bezpieczne korzystanie z usług instytucji pozabankowych jest jak najbardziej możliwe, ale wiele tutaj zależy od nas samych i naszego podejścia do kwestii zaciągania zobowiązań tego rodzaju. Wystarcz zachować kilka norm bezpieczeństwa, by nie musieć się niczego obawiać.

Pożyczaj bez formalności

Czar prysł, kiedy pękła bańka spekulacyjna. Banki nadąsały się w efekcie tego na wszystkich. W wyniku tego obrażenia zmieniły podejście do klientów. Zaczęły stosować inne kryteria w ocenie wiarygodności kredytowej. Co za tym poszło?

Gotówkowy kredyt samochodowy

Kredyt samochodowy można zaciągnąć w formie standardowej, czyli z zabezpieczeniem na zakupowanym pojeździe lub postaci zwykłej pożyczki gotówkowej. Kredyt samochodowy będzie korzystniejszym rozwiązaniem w przypadku finansowania zakupu w miarę nowego, najczęściej nie starszego niż 6 lat. W tym przypadku dzięki zabezpieczeniu w postaci pojazdu będzie on tańszy.

Kredyt hipoteczny na remont domu, mieszkania

Remont mieszkania to dość poważna inwestycja, którą w zależności od skali przedsięwzięcia nieraz trudno sfinansować ze środków własnych. Szczególnie w przypadku domu jednorodzinnego większy remont wiąże się z wydatkiem znacznych sum pieniędzy.