Czy studia na kierunku Rachunkowość to dobry wybór

Wybór kierunku studiów to jeden z najważniejszych dylematów stojących przed młodym człowiekiem u progu dorosłego życia. Decyzja podjęta w tym okresie może warunkować całe przyszłe życie zawodowe, gdyż w wielu przypadkach to właśnie studia determinują wykonywanie określonego zawodu. Wielu przyszłych studentów zastanawia się, czy wybrać studia zgodne z zainteresowaniami, czy być może zdecydować się na kierunek, który zagwarantuje pracę i przyzwoite zarobki. Badania przeprowadzane wśród polskich przedsiębiorców wskazują, iż kierunkiem przyszłościowym jest finanse i rachunkowość.

Pożyczki w oparciu o umowę cywilno-prawną

Pożyczka prywatna jest pożyczką pozabankową, udzielaną osobiście przez osoby fizyczne. Jest zbawieniem dla osób, które nie chcą bądź nie mogą skorzystać z oferty pożyczkowej banku.

Pożyczki pozabankowe robią w Polsce furorę

Pożyczki gotówkowe zwane potocznie chwilówkami zrobiły w Polsce ogromną furorę. Są to pożyczki pieniężne udzielane nie przez banki, a przez firmy z pozabankowego sektora finansowego. Zwane są one instytucjami pozabankowymi lub, w skrócie, parabankami. Firm takich działa na polskim rynku mnóstwo. Ich oferty różnią się między sobą, ale są w zasadzie podobne i mają wiele cech wspólnych.