Gotówkowy kredyt samochodowy

Gotówkowy kredyt samochodowy

Kredyt samochodowy można zaciągnąć w formie standardowej, czyli z zabezpieczeniem na zakupowanym pojeździe lub postaci zwykłej pożyczki gotówkowej. Kredyt samochodowy będzie korzystniejszym rozwiązaniem w przypadku finansowania zakupu w miarę nowego, najczęściej nie starszego niż 6 lat. W tym przypadku dzięki zabezpieczeniu w postaci pojazdu będzie on tańszy. Ponadto można dodatkowo obniżyć jego koszt, wnosząc dowolny wkład własny. Oczywiście im większy udział własny zadeklarujemy, tym lepsze warunki bank będzie mógł nam zaproponować. Już nawet przy wpłacie 5% wartości auta możemy liczyć na redukcję oprocentowania lub prowizji.

Warto jednak pamiętać, że im samochód jest starszy, tym łatwiej, szybciej, a co najważniejsze taniej będzie zaciągnąć kredyt gotówkowy. Na początek należy podkreślić, że przy kredycie samochodowym okres spłaty jest uzależniony od wieku pojazdu i im ten jest starszy, tym okres spłaty będzie krótszy. Rośnie nam zatem w tym przypadku rata. Nie ma tego przy kredycie gotówkowym, który jest udzielny na dowolny cel często na okres nawet 12 lat. Ponadto w przypadku pożyczki gotówkowej nie musimy wykupować polisy AutoCasco, która w przypadku starszych aut jest dość droga i znacznie podnosi łączny koszt finansowania.

Należy zatem zastosować się do prostej zasady, że auta nowe kupujemy w kredycie samochodowym, natomiast starsze wyłącznie w gotówkowym.