Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny na remont domu, mieszkania

Remont mieszkania to dość poważna inwestycja, którą w zależności od skali przedsięwzięcia nieraz trudno sfinansować ze środków własnych. Szczególnie w przypadku domu jednorodzinnego większy remont wiąże się z wydatkiem znacznych sum pieniędzy. Zmiana poszycia dachowego, ocieplenie, zmiana instalacji i pieca centralnego ogrzewania to naprawdę spory wydatek, który może zamknąć się kosztem nawet 50 tysięcy złotych. Wzięcie kredytu gotówkowego w tej wysokości będzie się równało konieczności spłaty bardzo wysokich rat, choćby z powodu krótkiego okresu spłaty. Przy tej kwocie i np. 8 letnim okresie spłaty, w zależności od banku rata wyniesie od około 800 do 1000 zł.

Znacznie tańszym rozwiązaniem będzie kredyt hipoteczny na remont domu, czy mieszania. Niższy koszt uzyskamy dzięki temu, że bank będzie miał zabezpieczenie w postaci nieruchomości. Dzięki temu będzie nam mógł zaoferować znacznie niższe oprocentowanie. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że w przypadku kredytu hipotecznego będziemy mogli skorzystać ze znacznie dłuższego okresu spłaty. Kredyt hipoteczny na remont w wysokości 50 tysięcy złotych wzięty na okres 30 lat da nam ratę w wysokości około 230 złotych miesięcznie.

Stanowi to ogromną różnicę. Jak widać powyżej, rata kredytu hipotecznego jest wielokrotnie niższa i nie będzie stanowiła obciążenia dla budżetu domowego.