leasing pojazdów

Na czym polega leasing pojazdów?

Mobilność w dzisiejszym świecie to już konieczność. Wiedzą o tym przede wszystkim właściciele firm. Dlatego tak ważnym elementem większości biznesów jest samochód. A wiadomo powszechnie jak kosztowne są to rzeczy. Jeśli nie mamy przeznaczonych na to funduszy, przeważnie czeka nas kolejna pożyczka dla firm. Jest jednak inne rozwiązanie.

Od ładnych paru lat coraz większą popularnością cieszy się branie aut w leasing. Samochód zostaje nam wtedy niejako wypożyczony. Nie jest on naszą własnością lecz banku. Do obowiązków leasingobiorcy należy natomiast opłacanie comiesięcznych rat. Okres spłaty jest ustalany przy podpisywaniu umowy. Po nim korzystający z auta ma prawo odkupić je od banku za, czasami stosunkowo niewielką, część jego wartości.

Opcja ta niesie ze sobą również wiele innych korzyści. Podstawowy jest taki, że leasing nie jest traktowany jako kredyt gotówkowy, nie osłabia on tym samym naszej zdolności kredytowej. Co więcej, starając się o niego, nie jest sprawdzana nasza historia dotychczasowych pożyczek. Nie spotkamy się tutaj z odmową nawet jeśli nasza firma nie może poszczycić się zbyt dużymi dochodami, czy choćby przynosi straty. Nie jest to w ogóle sprawdzane i brane pod uwagę przez leasingodawcę. Dodatkowo nie ponosimy żadnych kosztów związanych z użytkowaniem takiego pojazdu.

Widzimy zatem dlaczego leasing samochodów jest wśród przedsiębiorców tak bardzo popularny. Nic więc dziwnego, że rynek tych usług jest dziś niezwykle bogaty. Każda firma leasingowa chce być w taki wypadku konkurencyjna i dlatego ich oferty często bardzo się od siebie różnią. Warto więc poświęcić trochę czasu na ich porównanie.