Pożyczka cywilno prawna

Pożyczki w oparciu o umowę cywilno-prawną

Pożyczka prywatna jest pożyczką pozabankową, udzielaną osobiście przez osoby fizyczne. Jest zbawieniem dla osób, które nie chcą bądź nie mogą skorzystać z oferty pożyczkowej banku.

Omawianą chwilówkę klient może wziąć tylko i wyłącznie u osoby prywatnej, za okazaniem dokumentu tożsamości. Teraz na rynku funkcjonuje masa firm mających w ofercie tego typu usługi, na podstawie umów cywilno-prawnych lub w oparciu o weksel, będącego typem zabezpieczenia dla pożyczkodawcy. Starając się o pozabankową pożyczkę, nie musimy zbierać żadnych zaświadczeń od pracodawcy, ani jakichkolwiek innych dodatkowych dokumentów. Warto mieć na uwadze, że całoroczne odsetki takiej pożyczki musi wynosić maksymalnie 25% w skali całego roku. Co więcej, wszelkie firmy udzielające prywatnych pożyczek nie pobierają żadnych prowizji. Warunki tego typu umów bywają więc dużo bardziej korzystne dla ludzi, niż w wypadku typowych kredytów udzielanych przez banki.

Gdy pożyczona kwota będzie wynosiła, bądź przekroczy sumę 500 złotych, dobrze jest taką umowę spisać na kartce, ponieważ w przypadku pożyczek prywatnych nie stosuje się zapisów ustawy o kredycie konsumenckim. Zgodnie z przepisami zawartymi w kodeksie cywilnym, wszystkie pożyczki, których kwota wyniesie minimum 500 zł, powinna być potwierdzona umową pisemną. Nie posiadanie umowy pisemnej nie jest co prawda jednoznaczny z nieważnością pożyczki, niemniej jednak może być trudnością w trakcie wszelkich rozpraw sądowych. Pożyczek prywatnych nie można również otrzymać zgłaszając formularz przez Internet. Niezależnie od okoliczności, niezbędne jest złożenie własnoręcznego podpisu w obecności osoby udzielającej pożyczki.